videolar

Anti-Grafiti Ürünleri

Anti-Grafiti Ürünleri

PROTECTOSIL ANTI-GRAFFITI

Yapıları grafitiye karşı korumak oldukça zordur. Bu görev hızlı ve etkili bir şekilde ve düşük masraflarla yerine getirilmelidir.
PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ve PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP ürünleri bu görev için en uygun ürünlerdir. Bir yapı ne kadar etkileyici ve görülebilir durumdaysa, o bina grafiti vandalları için o kadar çekici olur. Bu durumda bu yapı korunmuyorsa, oldukça olumsuz sonuçlar oluşabilir. Protectosil®, duvar yazılarına karşı oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ile korunan bir yapıda, vandalizme yer yoktur. Sprey boyalar yapışmaz, akıp gider ve duvar yazısı yazılamaz. Bu durumda grafiti yapmaya çalışan kişi bu eylemden vazgeçecektir.
Yüzey, PROTECTOSIL® ile korunuyorsa, uygulama sonrasında yapılan herhangi bir duvar yazısı çok az bir gayretle kolayca temizlenebilir. PROTECTOSIL® PROFICLEAN GEL ile yüzey temizliği oldukça kolaydır. PROTECTOSIL® ürünlerinin en büyük özelliklerinden biri de uygulandığı yüzeyin görünümünde değişiklik yapmaz. PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ve PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP ürünleri hidro- ve oleo- fobik ürünlerdir. Bu yüzden bu ürünlerle korunan yüzeylere kir ve yağlar tutunamaz. Ne solvent bazlı boyalar ne de sprey boyalar yapı malzemesindeki gözeneklere nüfuz edemez. Bu ürünlerin uygulandığı yüzeylerde grafiti yüzeyden akar. Boya alt katmana nüfuz etmediği için yüzeyler de kolaylıkla temizlenebilir.

Üstteki grafik, PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ürününün sıvı ve yağlara karşı ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Diğer ürünlerden farklı olan damlacık efekti etkisi gayet iyi görülebilir. Poliüretan sistemlerin aksine, PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® yüzeyi tamamen mühürlemez ve su buharının yüzeyden geçmesine izin verir.
PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® için model olarak doğa kullanılmıştır. Anti-grafiti uygulama sistemleri üç farklı sınıfa ayrılmıştır: Geçici, yarı-kalıcı ve kalıcı sistemler. Geçici sistemler her temizlik aşamasından sonra tekrar uygulanmalıdır. Öte yandan, kalıcı sistemler ise, yaklaşık 10 temizlik sürecini kolayca atlatabilir. PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® molekülleri yüzeye kimyasal bağlarla bağlanırlar ve aşınmalara karşı dayanıklıdırlar. Bu durum uzun süreli koruma sağlar.PROTECTOSIL® uygulaması kolaydır…
PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ürünleri tehlikeli olmadıkları gibi, HVLP (yüksek hacim az basınç) sprey tekniğiyle kolayca ve hızlıca uygulanabilirler. Yapı malzemesinin tipine göre, çeşitli kaplamalar gerekebilir. Bu ‘’kaplamalar’’ arası kuruma süreleri, 10 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir. Bu durum hava koşullarına bağlıdır. Böylece, sadece bir günde tüm yapınızı kaplayabilir ve korumaya hazır hale getirebilirsiniz. İş yükü kesinlikle azalacaktır. PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP uygulama hususunda oldukça esnektir. HVLP sprey tekniğiyle uygulanabileceği gibi, fırça ve rulo ile de uygulanabilir.

PROTECTOSIL® çözücü içermez ve çevre dostudur…
PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI®, PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® PRIMER ve PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP ürünleri çevre dostu olacak şekilde geliştirilmiştir. Bu ürünler, çözücü içermez, içerilerinde neredeyse sıfır değerinde VOC (uçucu organik bileşikler) bulunur ve tehlikeli madde sınıfına girmezler.

Ne demek çözücü içermez:
– Su bazlı
– Çevre dostu
– Uçucu organik bileşenler yok (VOC)
– Tehlikeli hava kirletici yok (HAP)

PROTECTOSIL® PROFICLEAN PLUS

Etkili bir grafiti temizleyicidir. Genellikle sprey boyalarla uygulanırlar. PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ya da PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP ile korunan yüzeylerden bu tarz yazıları söküp atmak oldukça kolaydır. Tüm gereken PROTECTOSIL® PROFICLEAN PLUS, bir adet fırça ve basınçlı sudur. (<12 bar).

PROTECTOSIL® PROFICLEAN PLUS duvar yazısı boyalarını kolayca temizler. Temizleyicinin düşük viskozitesi sayesinde, temizleyici madde ya da çözünmüş duvar yazısı boyaları alt katman tarafından emilmez.

PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ile korunan geniş ve fazlasıyla pürüzsüz beton alanlar da kolayca ve hızlıca temizlenebilir. Ayrıca bu işlem için herhangi bir ek kimyasal kullanılmaz ve yüksek basınçlı suya gerek yoktur.

Ürünler;

PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® ; Gözenekli mineral yapı malzemeleri için uygun, VOC içermeyen, silan bazlı , hidrofobik ve oleofobik özellikte bir antigrafiti ürünüdür.

PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® SP ; Gözenekli mineral yapı malzemeleri için uygun, VOC içermeyen, silan bazlı , hidrofobik ve oleofobik özellikte bir antigrafiti ürünüdür. Kullanım ömrü Protectosil Antigraffiti’ye göre daha kısadır.

PROTECTOSIL® PROFICLEAN PLUS; PROTECTOSIL ANTIGRAFFITI® uygulanmış yüzeylerin temizlenmesi için özellikle tasarlanmıştır. Sprey, lak, keçeli veya tükenmez kalem karalama, PROTECTOSIL® PROFICLEAN PLUS ile kolayca çıkarılabilir.