Letoon Hizmetler

Tarihi Eser Onarımı- Restorasyon

Letoon Mimarlık,
Restorasyondan Endüstriyel sektöre kadar geniş bir yelpazede ‘Yüzey Koruma Teknolojileri’ konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Bu kapsamda ;

  • Yüzey Temizliği
  • Yüzey Hazırlığı
  • Yüzey Onarımı
  • Yüzey Koruma
  • Yüzey Kaplama ve uygulamaları

konularında ‘UZMAN-DANIŞMAN’ ve ‘MALZEME TEDARİK’ hizmeti vermektedir.

Tarihi eser Onarımı – Restorasyon çalışmaları firmamızın hizmet verdiği ana sektörlerden biridir. Bu alanda hem uygulama hem de uygun malzeme tespiti konusunda danışmanlık hizmeti veren firmamız çok sayıda referansa sahiptir.

Tarihi eserlerimizde kullanılan geleneksel yapım metodlarını ve malzemeleri iyi tanıyan, sürekli araştıran ve bu konuda iyi bir altyapı ve tecrübeye sahip olan firmamız aynı zamanda bu alanda ki yeni teknolojileri de yakından takip etmekte ve yürüttüğü restorasyon çalışmalarında geleneksel metodlarla yeni teknolojiyi doğru ve uygun bir şekilde kombie ederek kullanmaya özen göstermektedir.

Restorasyon sektöründe özellikle yeni teknolojiler ve malzeme konusunda getirdiği yeniliklerle tanınan firmamız satışını ve temsilciliğini yaptığı bu ürün gruplarının yüksek performansla kullanımını optimize etmeyi ve yanlış kullanılmasını engellemeyi hedefleyen bir danışmanlık hizmeti ile sektöre sürekli bir katkı sağlamayı da hedeflemektedir. Bu hizmet sadece kendi bünyemizde bulunan ürünleri teknik ve ticari olarak desteklemekle kalmaz aynı zamanda son kullanıcılara ve koruma sektörüne proje aşamasından başlayarak yardımcı olacak bir süreci de destekler.

Bu bağlamda Letoon Mimarlık, öncelikle operasyonel ve teknik personelini koruma sektörünün gerektirdiği hassasiyet ile düzenli olarak eğitirken aynı zamanda kültürel mirasın korunması kapsamında doğru metodolojik yöntem ve yaklaşımın belirlenmesi için doğru ürün ve yönetm tespiti konusunda doğrudan eğitim olanağı da sağlamaktadır.

Letoon Mimarlık, sonraki nesiller için kültürel ve tarihi mirasımızı korumanın gerektirdiği önemin farkında olarak çalışmalarını bu koruma bilinci ve hassasiyet ile sürdürmeye özen göstermektedir.