videolar

TAŞ KONSOLİDASYONU PROTECTOSIL® SH

TAŞ KONSOLİDASYONU

PROTECTOSIL® SH

Protectosil ®, Mekanik özellikleri iyileştiriyor ve taşları sertleştiriyor.

Evonik’in PROTECTOSIL® ürünleri, modern ve tarihi yapıların eşsizliğini ve güzelliğini koruyor.
PROTECTOSIL® SH, tam hidrolizin bir sonucu olarak oluşan silisik asit biriktirmek için kullanılır. Elde edilen silisik asit, doğal taş, tuğla veya terra-cotta taşları gibi birçok mineral, inorganik yüzeyle iyi bağlanır. İnce bir SiO2 tabakasının birikmesi, kimyasal ve termal stabiliteyi ve ayrıca mekanik özellikleri geliştirir.
Gözenekli mineral substratlarda PROTECTOSIL® SH taş konsolidasyonu için kullanılır. Doğal taş türüne bağlı olarak PROTECTOSIL® SH, bir silika kaynağı olarak özel olarak geliştirilmiş formülasyonlarda uygulanır.

Ürünler;
PROTECTOSIL® SH ; Gözenekli mineral yüzeylerde PROTECTOSIL® SH taş konsolidasyonu için kullanılır. Doğal taş türüne bağlı olarak PROTECTOSIL® SH, bir silika kaynağı olarak özel olarak geliştirilmiş formülasyonlarda kullanılır.

PROTECTOSIL® SH 100 ; Çevre dostu PROTECTOSIL® SH 100, mineral inşaat malzemeleri, tuğla ve pişmiş toprakların konsolidasyonu için uygundur. Ürün, termal ve kimyasal stabiliteyi ve ayrıca işlenmiş yüzeylerin mekanik özelliklerini geliştirir.

PROTECTOSIL® WS 808 ; Neredeyse hiç çözücü içermez ve özellikle düşük fırınlanmış kil ürünleri (ör. Çatı kiremitleri, tuğla, yer karoları, pişmiş topraklar) yanı sıra çeşitli doğal taşlar, kumtaşları ve alçıtaşı için su itici olarak uygundur.