IBIX BIOCARE ESSENZIO

DOĞAL, ALG, YOSUN, LİKEN ÖNLEYİCİ ÜRÜN

  • Çevre Dostu
  • EPA Onaylı
  • Uçucu Yağ Bazlı Ürün
  • Her Türlü Yüzey İçin Uygundur
  • Nitelikli işgücü gerektirmez

Essenzio, çevre dostu bileşenlerle üretilmiş doğal bir biyosittir…

Uygulama

Doğal özlerle yapılan bir ürün olan Essenzio, yosun, alg, liken ve mantarları gidermek için her türlü yapı ve eserde güvenle kullanılır. Asfalt, çimento, tuğla, kaldırımlar, bordürler, çatılar, teraslar, sera camı, taş eserler, seramik ve taş duvar / zeminlerde kullanılabilir. Halolar ve hoş olmayan kokular bırakmaz, tahriş edici buharlar üretmez ve vasıflı emek gerektirmez. Essenzio, sırt çantalı püskürtücü pompası veya bahçe püskürtücü ile uygulanır ve ürünü püskürtücü içine dökmeden önce orijinal ambalajında çalkalayın. Ürün zaten en uygun konsantrasyonda olduğu için seyreltilmemelidir.

Özellikler

Essenzio, esas olarak Kekikotu (Origanum vulgare) ve Kekik (Thymus vulgaris) özleri ile sinerji içindeki uçucu yağların bir karışımıdır.Mimari ve kültürel varlıkların “YEŞİL” olarak korunmasını teşvik eder ve toksik ve istilacı ürünlerin yerini alır. Ürün toprakta çözünebilir ve biyo-uyumludur ve yosun oluşumunu baskılamaz ya da sadece üst katmanı yakmaz. Essenzio, bitki hücrelerini basitçe, köklerine (hyphae) benzer şekilde yapılarına ayırır ve yok eder.

Notlar

Avrupa Yönergesi 98/8/EC, İtalya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kararı 392/98 ve İtalyan Yasama Kararı no. 174/2000, son birkaç yıl içerisinde geleneksel biyosidal ürünlerin kullanımını ve yayılmasını azaltarak, insanların ve çevrenin tamamen korunmasını sağlayacak doğal maddelerin kullanılmasını teşvik etmişlerdir.

Bu nedenle, Essenzio yeşil, yenilikçi, çevre dostu, geleceğe yönelik bir üründür.

Talimatlar

Essenzio, sırt paketli püskürtücü pompası veya bahçe püskürtücü ile uygulanır ve ürünü püskürtücü içine dökmeden önce orijinal ambalajında çalkalayın. Ürün zaten en uygun konsantrasyonda olduğu için seyreltilmemelidir. Boya tabancası cihazının basıncı 0,5 bar’dan fazla olmamalıdır.

Verim

 

Bir litre ürün ile 4/6 m2 yüzey işlenebilmektedir. (ortalama gözeneklilikte); verim, vejetasyon miktarına ve bunların kalınlığına göre değişebilir. 24-48 saat sonra, uygulama yapılan katmanın altındaki yeşil lekelerin 
kahverengiye döndüğünü fark ederseniz, o bölgeye odaklanın ve yeniden uygulama yapın. Optimum durumlarda, etkinlik ilk olarak 90 dakika sonra çıplak gözle görülebilir. Ancak, tam kuruma 5/10 gün içinde gerçekleşmektedir.