Roval Nasıl Uygulanır ?

ROVAL soğuk galvanizleme ürünü çinkonun yüksek elektrokimyasal reaksiyon özelliği ile yüksek anti-korozyon performansı sergiler.

ROVAL, Çinkonun elektrokimyasal reaksiyon özelliği ile çeliği paslanmaya karşı korur. Çinko, doğrudan temas ile metal yüzeyde katodik koruma sağlar. Hasarlı veya ince bir şekilde kaplanan yüzeyde yeniden pas oluşsa dahi elektrokimyasal reaksiyon pasın ROVAL film tabakasının altına sızmasını ve devam etmesini engeller.

Normal boyalar metal yüzeyde su/havaya karşı koruma sağlar. Boya tabakası zarar gördüğünde ya da döküldüğünde yeniden pas oluşur. Oluşan pas tabakası boyanın altından diğer bölgelere sirayet eder.

Bakım

Sadece zarar gören bölgede oluşan pas temizlendikten sonra ROVAL yüzeye direk olarak uygulanabilir. Uygulanan yeni katman ile eski katman aradan geçen zaman ne olursa olsun kaynaşır. Farklı bir katman oluşmaz. Bu durum bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

ROVALElektrokimyasal Reaksiyon ile Anti-korozyon) Normal Boyalar(Bariyer koruma ile Anti-korozyon)
roval_29_1
roval_29_3

ROVAL Ürünlerinin Hava Şartları Altında Renk Değişimi
Roval ürünleri hava şartlarına maruz kalan galvanizli materyaller ile aynı özelliğe sahiptir. Bu karakteristikler onarımı belirsiz kılar.

ROVAL Nasıl Uygulanır?

ROVAL metal yüzeylere doğrudan uygulanmalıdır. Çinko ile metal yüzey arasındaki doğrudan temas katodik reaksiyonile neticelenecektir.Asla astar kullanmayın Astarlar, Roval ürünlerinin performansını düşürür. Rulo, fırça, air-less püskürtme ile uygulanabilir.

Melal yüzeyi kumlama ile veya uygun elektrikli aletler ile uygulama öncesi hazırlayın. Yüzeyde yer alan yağ, demir oksit katmanı, pas ve eski boyalar gibi bütün tabakaları temizleyin.
Homojen yoğunluk elde etmek için ürünleri karıştırın. Seyreltme gerekli değildir. * Sadece ürün çok kalınlaşırca Xylene gibi aromatlk tiner kullanın.
İki tabaka olarak uygulayın (her biri: 40 mq). Toplam kuru lilm kalınlığı=80 mq dendaha fâzla. Boyayı çok ince yaymayın. Anti-korozyon performansı DFT ile orantısaldır.